Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Geoportal działek gminy Chełm Śląski, granice i numery działek gminy Chełm Śląski

Potrzebujesz informacji o swojej działce z EGiB w gminie Chełm Śląski? A może dopiero planujesz zakup nieruchomości? Jeśli tak, koniecznie sprawdź jej dane ewidencyjne! Geoportal działek gminy Chełm Śląski zawiera szczegółowe informacje katastralne działki oraz jej główne parametry geometryczne.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Chełm Śląski.

Geoportal działek Chełmu Śląskiego
Mapa z granicami działek Chełmu Śląskiego

Wyszukiwarka działek gminy Chełm Śląski

Wyszukaj interesującą Cię działkę na mapie działek gminy Chełm Śląski. Wpisz numer działki w oknie wyszukiwarki lub przejdź do mapy działek.

Do czego przyda Ci się geoportal działek gminy Chełm Śląski?

Dzięki mapie działek gminy Chełm Śląski zyskujesz dokładne parametry geometryczne oraz dane z rejestru EGiB Chełmu Śląskiego dla swojej działki. Dane te będą przydatne chociażby do weryfikacji informacji podanych w ogłoszeniu sprzedaży nieruchomości lub do uzgodnienia granic ewidencyjnych. Same wymiary terenu działki oraz jej współczynnik kształtu może okazać się istotny dla ustalenia najlepszego posadowienia budynków na twojej działce, a mając dodatkowo mapę satelitarną działek gminy Chełm Śląski z łatwością zaplanujesz przebieg trasy infrastruktury technicznej, wydzielisz miejsce na garaż, czy altanę oraz zaplanujesz montaż paneli fotowoltaicznych.

Mapa działek gminy Chełm Śląski w Raporcie o Terenie

Generując Raport o Terenie dotyczący lokalizacji i geometrii terenu działki w gminy Chełm Śląski otrzymasz zarówno ortofotomapę z przebiegiem granic działek ewidencyjnych oraz szczegółowy opis zebrany w tabeli dotyczący powierzchni i obwodu działki, długości i szerokości nieruchomości, a dodatkowo poznasz jej współczynnik kształtu. Ponadto dostaniesz niezbędne dane ewidencji gruntów Chełmu Śląskiego - od danych ogólnych dotyczących położenia administracyjnego, do szczegółowych - obręb ewidencyjny, numer działki.

Potrzebujesz mapy działek dla swojej nieruchomości w Chełmie Śląskim? To nic trudnego!

Od pełnej diagnozy Twojej działki dzieli Cię kilka prostych kroków:

 • Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie lub kliknij bezpośrednio w link Diagnoza nieruchomości - Raport o terenie OnGeo.pl.
 • Wybierz jeden z trzech sposobów wyszukania działki: za pomocą adresu, numeru działki lub poprzez wskazanie działki na mapie.
 • Z panelu Raportu o Terenie zaznacz zakładkę Cechy zaznaczonego terenu oraz Położenie terenu i upewnij się, że podpunkty Parametry geometryczne terenu i Dane z Ewidencji Gruntów i Budynków są zaznaczone.
 • Zatwierdź i opłać Raport o Terenie. Cena za diagnozę waha się między 18, a 200 zł.
 • Gotowy Raport otrzymasz na swój adres mailowy (zobacz Przykładowy Raport o Terenie ).

Jak pobrać Raport o terenie?

Wejdź na stronę ongeo.pl

Wejdź na stronę internetową ongeo.pl i wybierz zakładkę Raporty o Terenie.

Możesz też kliknąć bezpośrednio w link https://ongeo.pl/raporty .

Wyszukiwanie działki

Wybierz działkę, która Cię interesuje. Możesz to zrobić na jeden z trzech sposobów:

 • znaleźć ją po numerze ewidencyjnym,
 • wpisać adres działki,
 • zaznaczyć działkę na mapie.
Formularz wyboru tematów do analizy

Zdecyduj, które informacje znajdą się w Twoim raporcie.

Opłata za raport przelew on-line

Zatwierdź i opłać Raport o Terenie za pomocą przelewu on-line.

Płacisz tylko za te informacje, które Cię interesują!

Raport o terenie w wygodnym formacie

Pobierz raport, by poznać potencjał działki.

Wystarczy, że klikniesz w link przesłany na maila.

Zobacz jak wygląda przykładowy Raport o terenie.

Czym jest geoportal działek gminy Chełm Śląski?

Mapa działek gminy Chełm Śląski bazuje na danych z EGiB Chełmu Śląskiego, to rejestr zawierający podstawowe informacje o dowolnej działce ewidencyjnej. Rejestr gruntów Chełmu Śląskiego prezentuje informacje takie jak: granice i numery ewidencyjne działek, obrysy budynków wraz z ich numerem adresowym oraz ich kształt i wysokość, drogi i inne sieci komunikacyjne, pokrycie i rzeźbę terenu, cieki wodne oraz nazwy miejscowości i ulic.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w skrupulatnym gromadzeniu danych przestrzennych jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować istniejącą bazę działek gminy Chełm Śląski i uzupełniać rejestr działek ewidencyjnych w Geoportalu Chełm Śląski o nowe podziały, scalenia i wszelkie inne zmiany wprowadzane przez urząd gminy Chełm Śląski.

Obecnie w gminie Chełm Śląski jest 8389 działek ewidencyjnych, natomiast średnia wielkość pojedynczej parceli wynosi 0.2782 ha.

Sprawdź rejestr działek ewidencyjnych gminy Chełm Śląski dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych. Wyszukaj i wybierz obręb z poniższej listy.

Zestawienie statystyk działek w gminie Chełm Śląski

Zestawienie statystyk działek w gminie Chełm Śląski
Statystyki powierzchni działek w gminie Chełm Śląski

Co to jest działka ewidencyjna?

Działka ewidencyjna to wydzielona liniami granicznymi powierzchnia terenu, stanowiąca najmniejszą jednostkę podziału kraju. Zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2021 r. poz. 1990) stanowi ciągły obszar gruntu, położony w granicach jednego obrębu, jednorodny pod względem prawnym i wydzielony z otoczenia za pomocą linii granicznych.

Podstawowym rejestrem informacji o działkach ewidencyjnych w Polsce jest Ewidencja Gruntów i Budynków (EGiB). Jeśli chcesz wiedzieć więcej o rejestrze EGiB zajrzyj do artykułu: Ewidencja gruntów i budynków .

Za prowadzenie rejestru EGiB w Chełmie Śląskim odpowiada Urząd gminy Chełm Śląski, jego zadaniem w tym zakresie jest przede wszystkim wydawanie wypisów i wyrysów z EGIB Chełm Śląski.

Zmiany w zagospodarowaniu działek w gminie Chełm Śląski w Raporcie lotniczym

Ciekawi Cię, jak wyglądała Twoja działka w gminie Chełm Śląski kilka lub kilkanaście lat temu? Nasza usługa raportu lotniczego pozwoli Ci się przenieść w czasie i poznać historię Twojej nieruchomości z niezwykłą dokładnością. Dzięki unikatowym archiwalnym zdjęciom lotniczym z różnych lat, będziesz mógł śledzić zmiany terenu, urbanizację oraz rozwój infrastruktury wokół Twojej działki w Chełmie Śląskim. Wykorzystaj tę fascynującą możliwość i zgłębiaj tajemnice przeszłości swojej nieruchomości, korzystając z naszego raportu lotniczego!

Dowiedz się więcej o usłudze: Raport archiwalnych zdjęć lotniczych!

Kto może uzyskać wypis i wyrys z EGiB Chełm Śląski?

Wypis i wyrys z ewidencji gruntów w Chełmie Śląskim może otrzymać:

 • właściciel nieruchomości,
 • osoba posiadająca prawo do zarządzania nieruchomością,
 • osoba lub przedsiębiorstwo posiadające prawne powody do uzyskania dokumentacji z EGiB.

Kiedy składamy wniosek o wypis i wyrys z EGiB Chełm Śląski?

Wniosek o wypis i wyrys z rejestru gruntów najczęściej składa się, jeśli zamierzasz sprzedać lub kupić nieruchomość lub jeśli chcesz wybudować dom i założyć dla niego księgę wieczystą. Dokumentacja z ewidencji będzie ci potrzebna również przy podziale nieruchomości.

Jak złożyć wniosek o wypis i wyrys z rejestru gruntów Chełm Śląski w formie tradycyjnej?

Ile kosztuje wypis i wyrys z EGIB Chełm Śląski?

Koszt wypisu i wyrysu może różnić się w zależności od tego, jaką formę dokumentów wybierzesz. Za elektroniczną wersję zapłacisz 140 złotych, natomiast za wydruk obu dokumentów – 150 złotych.

Niniejsze ceny odnoszą się do pojedynczej nieruchomości w granicach jednego obrębu ewidencyjnego w Chełmie Śląskim. Nawet jeśli w skład nieruchomości wchodzi kilka działek to, o ile znajdują się w granicy jednego obrębu, przedstawione ceny będą stanowiły całkowite koszty otrzymania dokumentacji.

Pamiętaj, że opłaty możesz dokonać zarówno w kasie urzędu, jak i przelewem elektronicznym na urzędowe konto bankowe.

Pobierz wniosek lub zaświadczenie z EGiB Chełm Śląski