Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Wybory do sejmu 2023 w gminie Chełm Śląski

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Chełm Śląski do korzystania z tej strony, aby dowiedzieć się więcej o kandydatach, programach wyborczych i miejscach głosowania. Wspólnie możemy uczynić te wybory bardziej dostępnymi i demokratycznymi dla naszej społeczności.

Zobacz więcej interesujących tematów. Przejdź na: Geoportal Chełm Śląski.

Mapa wyborów do sejmu Chełm Śląski
Mapa wyborów do sejmu w gminie Chełm Śląski

Wybory do sejmu 2023 w gminie Chełm Śląski

Okręg wyborczy numer 31 stanowi część województwa śląskiego obejmująca obszar powiatu: bieruńsko-lędziński oraz miast na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Sprawdź wyniki wyborów do Sejmu w gminie Chełm Śląski.

Sprawdź wyniki wyborów do Sejmu na mapach w Geoportalu Wyborczym

Wyniki wyborów do sejmu 2023 w gminie Chełm Śląski

Sprawdź jak głosowali mieszkańcy gminy Chełm Śląski, poniżej prezentujemy tabelę z rozkładem głosów na poszczególne komitety wyborcze.

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 574
42.63%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI898
24.32%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE486
13.16%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ299
8.1%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA208
5.63%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY91
2.46%
W sumie 3 556
96.30%

Wybory w gminie Chełm Śląski

W wyborach do sejmu w gminie Chełm Śląski głosować można w obwodzie (lokalu) wyborczym, w którym się jest zameldowanym. W dniu wyborów należy zabrać ze sobą do lokalu wyborczego w gminie Chełm Śląski dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

W gminie Chełm Śląski znajduje się ponad 3 miejsc do głosowania. Lokale wyborcze w gminie Chełm Śląski są czynne w godzinach 7:00-21:00. W okręgu wyborczym, do którego należy gmina Chełm Śląski zostanie wybranych 12 posłów do Sejmu.

Więcej informacji o kandydatach do Sejmu w gminie Chełm Śląski można znaleźć na stronie okręgu wyborczego nr 31.

Gdzie oddać głos w gminie Chełm Śląski - lista obwodów (lokale wyborcze w gminie Chełm Śląski)

Dowiedz się gdzie możesz oddać swój głos podczas wyborów do sejmu w gminie Chełm Śląski.

Przedstawiamy listę wyznaczonych miejsc obwodów głosowania w gminie Chełm Śląski.

L.p.Adres lokalu wyborczego w gminie Chełm ŚląskiTyp obwoduPrzystosowany dla niepełnosprawnychOpis granic - gdzie głosować w gminie Chełm Śląski
1Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Śląska 12, 41-403 Chełm ŚląskistałyTakul.: Błękitna, Jana Brzechwy, Bukietowa, Bukowa, Chełmska: od nr 1 do nr 137 nieparzyste, od nr 2 do nr 108 parzyste, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot: od nr 1 do nr 15 nieparzyste, od nr 2 do nr 18B parzyste, Imielińska: od nr 189 do nr 197A nieparzyste, od nr 208 do nr 210 parzyste, Kmicica, Stanisława Konarskiego, Karola Kurpińskiego: od nr 1 do nr 29, Młyńska, Owocowa, Podłuże, Skalna, Szkolna, Śląska, Teligi, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Zapłocie, Żurawia.
2Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Oskara Kolberga 1, 41-403 Chełm ŚląskistałyTakul.: Bliska, Błędów, Wojciecha Bogusławskiego, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Józefa Chełmońskiego, Czerniny, Jesienna, Oskara Kolberga, Krzywa, Juliusza Kossaka, ks. Wiktora Wojtka, Letnia, Heleny Modrzejewskiej, Odrodzenia, Władysława Orkana, Słoneczna, Stacyjna, Techników, Henryka Wieniawskiego, Wiosenna, Wrzosowa, Żabia.
3Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Mieczysława Karłowicza 21, 41-403 Chełm ŚląskistałyTakul.: Chełmska: od nr 118 do końca parzyste, od nr 159 do końca nieparzyste, Gamrot: od nr 17 do końca nieparzyste, od nr 20 do końca parzyste, Głogowa, Górnośląska, Jasna, Jaśminowa, Mieczysława Karłowicza, Kolonia Leśna, Karola Kurpińskiego nr 30, Ludowa, Miodowa, Olimpijska, Osada, Polna, Rolnicza, Eugeniusza Romera, Równa, Sadowa, Spacerowa, Wspólna, Zakole, Zgody.